מה זה יעוץ משכנתא?

קניית בית היא ההוצאה הכי גדולה כנראה שתהיה לנו בחיינו, חוסכים שקל לשקל, פותחים קרנות, חסכונות, מגרדים עוד טיפה מפה ומשם וחלקנו מצליחים סוף סוף לרכוש דירה. ואז מגיע החלק של המשכנתא, ההלוואה האסטרונומית ביותר שכנראה תקחו בחייכם. מגיעים לבנק ופוגשים בנקאי משכנתאות של הבנק וזה בהחלט מבלבל. אם הוא היועץ שלי, כנראה שהוא דואג לאינטרסים שלי, רגע, בעצם הוא עובד של הבנק, אז לטובת מי הוא? יועצי המשכנתאות בבנקים השונים הם עובדי בנק ועל כן משרתים בראש ובראשונה את האינטרסים של הבנק.

יועץ משכנתא פרטי הוא בעצם מומחה פיננסי שתפקידו להיות הגורם המקצועי שמלווה אתכם החל משלבי התכנון של עסקת נדל”ן מבחינה מימונית, לתכנן לכם את תמהיל המשכנתא מבחינה פיננסית ובסופו של דבר, גם לייצג אתכם מול להבנקים על מנת להביא את התנאים הכי טובים שאפשר. ניהול מוצלח של תהליך משכנתא עשוי לחסוךעשרות ואף מאות אלפי ש”ח רבים, להקטין רמות סיכון ולהוביל לעסקה מוצלחת.  לעיתים יועץ טוב ההוא ההבדל בין עסקה טובה לעסקה רעה או בכלל לאין לעסקה.

האם הייתה הולכים למשפט ללא עו”ד מומחה? ברור שלא!   

האם הייתם משקיעים מיליוני שקלים לבד בבורסה ללא סיוע של איש מקצוע? ברור שלא!  

האם הייתם לוקחים לבד משכנתא של מאות אלפים או מיליוני ש”ח ללא גורם מקצועי שיבנה עבורכם את תמהיל המשכנתא וייצג אתכם מול הבנקים? ברור שלא!

כיום מעל ממחצית עסקאות הנדל”ן בארץ מלוות ע”י יועץ משכנתא, אנשים הפנימו שללכת לבד לבנקים ללא הכשרה מתאימה או איש מקצוע צמוד עלול לעלות מאד ביוקר.

התפקידים העיקריים של יועץ המשכנתא:                                                                                                                                                                                                               

1 – בדיקת היתכנות ותכנון עסקה לבדוק האם העסקה שלכם היא ריאלית עבורכם, ואם היא ריאלית, האם היא נכונה וסבירה עבורכם. ברוב המקרים היועץ הוא בעל המקצוע שיוכל לתת לכם גבולות גזרה והגדרות לגבי התקציב הרלוונטי עבורכם הן לרכישה והן מבחינת ההחזר החודשי. לפני התחלת חיפושי דירה או אם לא בטוחים בהתאמת העסקה ליכולות שלכם פנו ליועץ משכנתא לפגישת יעוץ. רבים המקרים בהם נקראנו לפגישת ייעוץ כדי לעזור תכנון עסקה או לעזור לבנות מסגרת תקציבית ריאלית לחיפוש דירה ורכישת נכס. אם מדובר במחזור משכנתא או במשכנתא למטרה שאינה רכישת דירה, כמו פריסת חובות, רכישת נכס עסקי, או כל מטרה אחרת, גם אז אנו ידעים לתת תמונה בהירה ומקצועית של המצב באופן שמאפשר קבלת החלטות נבונה ומושכלת.

2 – בניית תמהיל משכנתא אישי לבנות את הרכב המשכנתא המותאם עבור הלווים באופן מדויק מבחינת יכולת החזר, רמת סיכון, נקודות יציאה ועוד. לכל תיק משכנתא יש את מאפייניו הייחודיים שצריכים לקבל ביטוי בתמהיל המשכנתא. אין הבדל מהותי בין תיק השקעות של מיליון ש”ח להלוואת משכנתא של מיליון ש”ח. בשני המקרים צריך איש מקצוע שיאזן בין מגוון השיקולים ויתאים אותם ללקוח הספציפי. הצוות של “פרדס” מורכב ממומחי מימון ואנשי מקצועי עם רקע מגוון בעולם הפיננסים שמאפשר מבט הוליסטי על מגוון השיקולים של משק הבית ותכנון משכנתא אופטימלית ללקוחותינו.

3 – השגת ההצעה הטובה ביותר מהבנקים – ליועץ היכרות עמוקה עם השוק, עליו לדעת אילו בנקים הם המתאימים ביותר לכל תיק על מאפייניו הייחודיים ומה הריביות הנמכוות ביותר שניתן לקבל עבור כל תרחיש משכנתא. עליו לדעת כיצד בנויים תהליכי אישור הפנימיים בבנקים וכיצד להתנהל מול הבנק על מנת להוציא את התנאים הכי טובים שאפשר. אצלנו ב”פרדס” היועצים הם יוצאי המערכת הבנקאים, חיים את השוק ומכירים את כל המנגנונים מבפנים ויודעים איך למנף את זה לטובת לקוחותינו בצורה הטובה יותר.

4 – ליווי עד קבלת המשכנתא מן הבנק – ליווי יד ביד עד שהמשכנתא עוברת בפועל לידיכם או לידי המוכר. אנו לא משאירים את לקוחותינו להתמודד לבד עם המשכנתא ועם הבנק בשום שלב של התהליך. גם לאחר ביצוע המשכנתא אנו ממשיכים להיות בקשר עם לקוותינו, לבדוק באופן תדיר אם יש כדאיות למחזר את המשכנתא ואם יש פתרונות מימון נוספים שעשויים להתאים לצרכים שלהם.