פרק בונוס – הרפורמה החדשה של בנק ישראל במשכנתא

כסף של אחרים - על משכנתא, מימון וכל מה שביניהם

בנק ישראל מכוון להגברת התחרות בין הבנקים לטובת ציבור נוטלי המשכנתאות,
לשם כך הוא הכריז על מספר צעדים חדשים

בחודש נובמבר 2021 פורסם כי בנק ישראל הודיע על רפורמה במשכנתאות הצפויה להיות מאושרת בעוד כחצי שנה באמצע 2022, שמטרתה להגביר את השקיפות ולאפשר ללקוחות לבצע השוואה אמיתית בין הצעות המשכנתא שהם מקבלים מהבנקים השונים וכך להגביר את התחרות בענף, שתבוא בסופו של דבר לטובת ציבור נוטלי המשכנתאות.

אין ספק שמדובר בבשורה אמיתית לציבור מבקשי המשכנתאות, יחד עם זאת, עדיין ישנו חסרון מרכזי ומהותי שעליו הרפורמה אינה מגשרת.

מי שפנו בעבר ללקיחת משכנתא מכירים בוודאי את המושג "תמהיל משכנתא". משמעות המושג הזה הוא שמשכנתא מורכבת משילוב, תמהיל, של מספר מסלולים שונים. לתמהיל משכנתא יש חשיבות גבוהה הן על התאמת המשכנתא ללקוחות מבחינת ההחזר החודשי והצרכים הפיננסיים שלהם והן בבחינת גידור, הקטנת הסיכון והגנה על לוקחי המשכנתאות מפני מקרים של שינויים בריבית, במדד המחירים לצרכן ועוד.

האזינו עכשיו לפרק הבונוס וקבלו סקירה מעמיקה על הרפורמה הצפויה בעולם המשכנתאות!

הפודקאסט מוגש ע"י אבירם טננבאום, מומחה למימון ויועץ משכנתאות, מייסד ומנכ"ל 'פרדס ייעוץ פיננסי ומשכנתאות' חברה המתמחה בייעוץ משכנתאות וליווי של רוכשי דירות בתהליכי משכנתא, בין אם הם משקיעים, רוכשי דירה ראשונה או משפרי דיור והוא עוסק בכל מה שקשור לעולם של מימון ונדל"ן.