משכנתא הפוכה

ריביות מעולות

עד 75% משווי הנכס

שירות אישי מבוגרי המערכת הבנקאית

תמהיל משכנתא אופטימלי

משכנתא הפוכה בתנאים מעולים תוך שמירה על האינטרסים שלכם!

בהגיענו לגיל 60 ובעיקר עם היציאה לפנסיה כולנו שואפים לאיכות חיים גבוהה ורמת חיים מספקת. אך לעיתים קרובות הפנסיה והחסכונות הנזילים אינם מספיקים כדי לאפשר לנו את מה שאנו שואפים אליו כלכלית. משכנתא הפוכה מאפשרת להשתמש בנכס שבבעלותכם כדי לספק לכם את רמת החיים שאתם מעוניינים בה, מבלי למכור או לוותר על בעלותכם על הבית וכמובן עם חופש מלא להמשיך ולגור בבית ללא הגבלה. 

המודל של משכנתא הפוכה זמין מעל גיל 60 ומאפשר קבלת משכנתא לקראת גיל הפרישה, הלכה למעשה הלוואה לכל מטרה, זאת על בסיס שעבוד הבית הקיים כבטוחה להלוואה, עם או בלי החזרים חודשיים, בלי חובת ביטוח חיים ובלי בדיקות פיננסיות מקיפות. נסביר מהי בדיוק משכנתא הפוכה, למה היא יכולה לשמש ואיך המודל הכלכלי עובד.

לתיאום שיחת ייעוץ ללא עלות
לחצו על הכפתור ושלחו לנו הודעה

מה התהפך כאן? הסבר על משכנתא הפוכה

לקראת גיל הפרישה מעבודה ובעיקר לאחריו, עבור אנשים רבים מדובר על שינוי כלכלי משמעותי מאוד – לצד השינוי האישי והמעשי כמובן. משכנתאות הפוכות מיועדות לתת מענה בדיוק לשינויים כלכליים אלו המגיעים בגיל המבוגר ולאחר הפרישה מעבודה ולצורך הנפוץ מאוד בהגדלת הכנסות בתקופת חיים זו. 

משכנתא הפוכה היא הלוואה לכל מטרה הזמינה רק לאנשים מעל גיל 60 ואשר יש בבעלותם המלאה נכס למגורים. ההלוואה ניתנת על בסיס שווי הנכס הקיים, גם מבחינת גובה ההלוואה כאחוז מסוים משווי הבית וגם מבחינת העובדה שהבית עצמו משועבד לגורם המלווה כבטוחה להחזר ההלוואה. הלוואה זו נקראת "הפוכה" לעומת משכנתא רגילה בגלל שהיא מתבססת על בית שכבר נמצא בבעלותכם במקום הלוואה שמקבלים כדי לרכוש בית או דירה. כך, היבטים רבים בהלוואות אלו אכן הפוכים למשכנתא רגילה.

אפשר לקבל את סכום הכסף של משכנתא פנסיונית כזו בתשלום אחד גדול או לבחור לקבל את הכסף במודל הדומה לקצבה חודשית או תקופתית, בהתאם להעדפות ולצרכים שלכם. בהלוואות מסוג זה, גם הבנקים וגם חלק מחברות הביטוח והפיננסים מהווים מלווים פוטנציאליים, מה שמגדיל את התחרות ומאפשר לנו בתור יועצי משכנתאות חיצוניים ועצמאיים להשיג לכם את המשכנתא ההפוכה המתאימה והמשתלמת ביותר. 

מדובר על כלי פיננסי זמין המאפשר לכם לקחת הלוואה לכל מטרה ובסכום משמעותי, עם החזר חודשי הנקבע לפי היכולת וההעדפות שלכם – מהחזר נמוך ואפשרי ועד הלוואה ללא כל החזר חודשי! תוכלו לפרוע את המשכנתא ההפוכה בכל עת וללא קנסות וכמובן שלאור המודל אין צורך ברכישת ביטוח חיים יקר.

מבחינת סכומים שאפשר לקבל במסגרת משכנתא הפוכה לפנסיונרים, זה משתנה בין המלווים השונים (בנקים וחברות ביטוח למשל מציעים תנאים וסכומים שונים), אך על פי רוב אפשר לקבל הלוואה בסכום של עד 45% משווי הנכס למגורים הנמצא בבעלותכם.

למה פרדס?

כי אנחנו יודעים להוציא לבנקים את המיץ

סימולטור משכנתא

נבנה את המשכנתא הזולה עבורכם

על בסיסה נתמקח עם הבנקים כדי להגיע לתמהיל המשכנתא הזול ביותר.

יועץ משכנתא

נבנה לך תיק לקוח ייחודי עם מינימום סיכון

שימפה את מצבכם הפיננסי תוך מתן דגש ליכולות, צרכים והתכנון שלכם לעתיד

ייעוץ משכנתאות

נחסוך לכם את כאב הראש

נבצע לכם סקרים, ננהל מכרז מחירים ומו"מ בין הבנקים

יועצים מומחים בזמינות גבוהה

חיסכון כספי
עד מאות אלפי שקלים במשכנתא

ניסיון רב בליווי עסקאות

פריסת תשלומים נוחה עבורכם

פריסת תשלומים שתתאים ליכולות התא המשפחתי שלכם ותחסוך לך מתחים וכסף

מאות לקוחות ממליצים

מאות לקוחות ממליצים

מאות לקוחות ממליצים ומרוצים שקיבלו את תמהיל המשכנתא הזול ביותר עבורם

לתיאום שיחת ייעוץ ללא עלות לחצו על הכפתור ושלחו לנו הודעה

משכנתא שנבנתה בצורה מדויקת עבור התא המשפחתי שלכם,

תחסוך לכם עד מאות אלפי שקלים בלקיחת משכנתא
ותחסוך לכם מתחים ולחצים.

לצורך מה אנשים לוקחים משכנתאות הפוכות

בעבר משכנתא הפוכה שימשה בעיקר למימון מעבר לפתרון דיור מוגן, עבור מימון ההון העצמי / תשלום דמי הכניסה הנדרשים למעבר שכזה. היום, הלוואות אלו מוגדרות בפועל לכל מטרה. כך שאם אתם מעל גיל 60, יש לכם נכס למגורים בבעלותכם ואתם זקוקים להגדלת ההכנסות – אתם יכולים לעשות זאת עם פתרון הלוואה כזה. אלו דוגמאות נפוצות לשימוש של אנשים בהלוואת משכנתא פנסיונית:

  • מעבר לדיור מוגן
  • הגדלת הכנסות חודשיות לצד קצבה הפנסיה
  • מימון טיולים בחו"ל ושאר חלומות אישיים
  • סיוע כספי לילדים
  • מימון שיפוץ לבית או כל פרויקט אחר
  • תשלום חובות קיימים אחרים (למעט משכנתא רגילה כמובן) – לא פתרון מומלץ!
  • כל מטרה אחרת

איך מחזירים משכנתא הפוכה?

אחד היתרונות של משכנתאות הפוכות עבור אנשים מבוגרים רבים הוא אפשרויות ההחזר הגמישות, כאשר בפועל אפשר בהחלט לבנות מודל שבו אין בכלל החזרים חודשיים. כך, כמו שאפשר לבחור איך לקבל את הכסף של ההלוואה (חד פעמי, תשלום חודשי קבוע, תשלום תקופתי גמיש וכו'), אפשר גם לבחור איך ומתי ההלוואה אמורה להיות מוחזרת. הבית עצמו משועבד לגוף המלווה, כך שרמת הסיכון שלו נמוכה ולכן ניתן להציע תנאי החזר גמישים ומגוונים. 

משכנתא הפוכה אפשר להחזיר בהחזרים חודשיים כמו בהלוואה רגילה, אפשר לבצע החזרים חודשיים רק של הריבית הנצברת (כך הקרן לא גדלה בגלל הריבית), אפשר להחזיר את כל ההלוואה "במכה אחת" בסיום התקופה או מתי שבוחרים וניתן גם לבנות מודלים מותאמים אישית של החזרים. 

כמובן שכאן נכנס למשוואה מרכיב מהותי בכל השיטה של משכנתא הפוכה לפנסיונרים – העובדה שהבית משועבד לגוף המלווה. אפשר לבחור, או להגיע למצב כזה גם נגד ההעדפה האישית שלכם, לא להחזיר את ההלוואה. במקרה כזה, הבנק המלווה מוכר את הבית המשועבד וכך מחזיר לעצמו את ההלוואה ואת הריבית – שהיא הרווח שלו כמובן. אם נשאר עודף מהמכירה אחרי החזר ההלוואה, הוא מועבר ללווים או ליורשיהם אם הלווים נפטרו. 

כמו כן, הלווים עצמם, בעודם בחיים, יכולים למכור את הנכס ובחלק מהכסף שקיבלו להחזיר את ההלוואה והריבית לגוף המלווה.

מי אנחנו?

פרדס הוקמה בשנת 2015 ע”י אבירם טננבאום – איש פיננסים עתיר ניסיון עם רקע בפסיכולוגיה ומומחה למשכנתאות ששימש בעבר כיועץ משכנתאות בבנק מזרחי טפחות וצבר ידע עשיר בכל סוגי העסקאות.

כמו כן, אבירם מילא תפקידים שונים בבתי השקעות מובילים – עד שהחליט “לחצות את הקווים”.

כחברת בוטיק, פרדס משקיעה משאבים רבים במתן יחס אישי ואכפתי לכל אחד מכם ובחתירה מתמדת לשיפור תנאי המשכנתא שלכם. בעזרת צוות היועצים המומחים של פרדס המצויד בידע, בניסיון, בקשרים מקצועיים וביכולת מיקוח מול הבנקים, תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את המשכנתא הנכונה והמשתלמת ביותר עבורכם – ולא את זו שמתאימה לבנק שלכם.

חברת פרדס פיננסים עוסקת בייעוץ משכנתאות עצמאי וחיצוני לבנקים, שירות הניתן על ידי יועצי משכנתאות מוסמכים ואובייקטיבים שמבינים את הצרכים שלכם ופועלים אך ורק לטובת האינטרסים האישיים והכלכליים שלכם מול הבנקים המלווים. אנו מתמחים בכל הסוגים של משכנתא הפוכה או משכנתא פנסיונית, בניית המודל האופטימאלי עבורכם והשגת ההלוואה הזולה והמשתלמת ביותר.

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם:

או לחצו על הכפתור לשליחת הודעה:

שאלות ותשובות – משכנתא הפוכה

מה ההבדל בין משכנתא הפוכה למשכנתא פנסיונית?

הלכה למעשה אין הבדל ומדובר על שני שמות שונים לאותו סוג כללי של הלוואה, יש גופים פיננסיים המשתמשים במונח משכנתא הפוכה ויש כאלו הבוחרים דווקא במונח משכנתא פנסיונית – כאשר בכל מקרה, רוב המקרים של הלוואות אלו הם של אנשים לאחר גיל הפנסיה.

מה הסיכונים של משכנתא הפוכה?

אם הגעתם עד לכאן והבנתם את המודל של משכנתא הפוכה לפנסיונרים, יתכן וכבר הבנתם שיש כאן הזדמנות להגדלת הכנסה בפנסיה, אבל גם יש סיכונים. קריטי להבין את מהות הסיכונים הללו. מעבר לעובדה שמדובר על התחייבות פיננסית שאתם לוקחים על עצמכם בגיל מבוגר ובתקופת הפנסיה, חשוב להבין כי קיים מצב פוטנציאלי בו לא מחזירים את ההלוואה והגוף המלווה מממש את השעבוד ומוכר את הנכס, מה שמשאיר את יורשיכם ללא הבית או הדירה. נציין כי זהו לא מצב ודאי ולכן חשוב מאוד לבנות מודל משכנתא הפוכה רק עם גורם מקצועי מלווה ומייעץ, כדי להגן על האינטרסים שלכם ושל משפחתכם. 

האם המלווה בודק מה מצבנו הפיננסי?

זה תלוי בדרישות הגוף המלווה, יש גופים שלא מבצעים כל בדיקה פיננסית למעט הוכחת הבעלות על הנכס וקביעת השווי שלו וישנם גופים מלווים שכן מבצעים בדיקות נאותות פיננסיות מסוימות. בכל מקרה, על פי רוב גם כאשר ישנה בדיקת רקע כלכלית, היא משמעותית פחות מקיפה וקפדנית לעומת משכנתא רגילה.

למה לעבוד איתכם כדי לקבל משכנתא הפוכה לפנסיונרים?

כי אנחנו יועצי משכנתאות ויועצים פיננסיים עצמאיים, פרטיים וחיצוניים לבנקים. פרדס פיננסים מקבלת מלקוחותיה תשלום על שירותי הייעוץ וניהול המשכנתאות וכך מנתקת עצמה לחלוטין מהבנקים המלווים, זה אומר שאנחנו אובייקטיבים לחלוטין ונטולי כל תגמול מהבנקים השונים עבור משכנתאות והלוואות המגיעות דרכנו. מודל זה מבטיח שאנחנו שומרים על האינטרסים שלכם ולא של הבנקים ופועלים בכל הכוח להשיג לכם את תנאי ההלוואה הטובים, המתאימים והמשתלמים ביותר. עלות השירות של פרדס פיננסים מחזירה את עצמה במהירות שיא בזכות חיסכון כספי אדיר שאתם משיגים בריביות נמוכות יותר – מה שמגדיל את הסיכוי שתשמרו על הנכס שלכם במשפחה ולא תתנו אותו לבנק המלווה! 

מה קורה עם הבית בנטילת משכנתא הפוכה?

גם אחרי שלקחתם משכנתא פנסיונית/הפוכה, הבית נשאר בבעלותכם המלאה ואתם כמובן יכולים להמשיך לגור בו. אם אתם או השארים שלכם בחרתם להחזיר את ההלוואה דרך מכירת הנכס, רק אז הבעלות עוברת לרוכש והחלק הרלוונטי מהתמורה עובר לגוף המלווה. כמו כן, אתם יכולים לעבור לדיור מוגן או להשכיר את הבית לדיירים אחרים. יש לוחות זמנים להחזר ההלוואה אם אתם בוחרים לעבור לדיור מוגן. כלל האצבע הוא שכל עוד אתם או היורשים שלכם מחזירים את ההלוואה במסגרת הזמן והתנאים הרלוונטיים, הבית נשאר "במשפחה".