משכנתא עסקית

משכנתא עסקית

משכנתא עסקית היא משכנתא אשר אינה מיועדת לצרכי דיור לשימוש אישי, אלא לצרכים עסקיים דוגמת רכישת נדל"ן לטובת העסק (משרדים, בית מלאכה, מפעל, מרכז מסרי, חנות), או לחילופין הלוואה לצרכים אחרים של העסק כנגד שעבוד של נכסיו.

ניתן לקבל משכנתא לעסק חדש לצרכי הקמתו, או משכנתא לעסק קיים לצורך גדילתו. גם משקיעים יכולים לגייס הון להשקעה באמצעות נטילת משכנתא למשקיעים, כאשר לעתים מדובר יהיה בפתרון כלכלי יותר מהשקעה של הון עצמי, בזכות האפשרות להשיג ריביות נמוכות ומשתלמות במיוחד.

מה מייחד משכנתא לעסקים?

ההבדל בין משכנתא עסקית/ מסחרית, למשכנתא  פרטית, נמצא לא רק בהגדרת המשכנתא ובמטרותיה, כי אם גם באופן נטילת המשכנתא והתנאים הנלווים לה.

קבלת משכנתא עסקית כרוכה לרוב במילוי טפסים ייעודיים מטעם הבנק, פירוט צרכי המשכנתא ואופייה, אופי מימוש הכספים והביטחונות המוצגים, לצד בחינת מאזן ההכנסות וההוצאות, רוויות העסק ויכולת ההחזר- שיקבעו את רמת הסיכון של הבנק.

בדומה למשכנתא פרטית, משכנתא עסקית מאושרת ומתומחרת על פי רמת הסיכון אותה נוטל הבנק. בשונה מן המשכנתא הפרטית, בחינת הנתונים במתן משכנתא עסקית היא מוקפדת יותר וכוללת אלמנטים רבים הנוגעים לפוטנציאל בית העסק, להתמודדות שלו בשוק תחרותי, ולתזרים המזומנים שביכולתו להציג. עסקים חדשים בתהליך הקמה יתקשו יותר לקבל אישור למשכנתא, וזאת מאחר ובשלב הראשוני ביכולתם להציג פוטנציאל עסקי בלבד, ללא הכנסות והצלחות מוכחות.

משכנתא למשקיעים

שוק הנדל"ן צומח, ומחירי הנכסים עולים ללא תקרת זכוכית. ניכר כי השקעה בנדל"ן היא ההשקעה הנכונה והבטוחה ביותר, תחת ניצול העיקרון הכלכלי הבסיסי: ביקוש גבוה- היצע מוגבל- מחיר גבוה. מאחר ולא נראה כי יתקיים פס ייצור נוסף לקרקעות והאנושות תיאלץ להסתפק באלה הקיימות, ההיצע רק ילך ויצטמצם, בעוד שהביקוש מוסיף לעלות. בעלי הון רבים מבקשים להשקיע בנדל"ן, וזקוקים למשכנתא להשלמת מחיר הנכס. משכנתא למשקיעים היא למעשה משכנתא לדיור, לדירה שניה ולהשקעה. משכנתא כזאת ניתנת גם לאנשים פרטיים, תוך הגבלת אחוז המימון ל-50% משווי הנכס.

משכנתא או הלוואה עסקית

במקרה של הלוואה לצרכי השקעה בעסק, עולה השאלה האם נכון להתחייב למשכנתא או לחפש אחר הלוואה עסקית משתלמת. התשובה טמונה בגורמים רבים בניהם ערך ההלוואה הרצויה, הריבית הניתנת כנגדה במשכנתא ובתנאי הלוואה מסחרית, פריסת התשלומים האפשרית והתאמתה ליכולת ההחזר והבטוחות אותן יכול העסק להעמיד לטובת ההלוואה. ניתן לבצע את ההשוואה בעזרת מחשבון משכנתא מסחרית, כאשר ככלל, הריבית הניתנת בגין משכנתא עסקית תהיה לרוב משתלמת יותר, אולם הבירוקרטיה הכרוכה בכך מסועפת יותר והסיכויים לאישור פחותים.

ייעוץ משכנתאות לעסקים

רבים הם היועצים בשוק המחזיקים בכלים לליווי לקוחות פרטיים בדרכם אל המשכנתא, לבניית תמהיל נוח ומיקוח על הריביות. לא רבים היועצים אשר מחזיקים בידע ובניסיון הנדרש בניהול תיקי משכנתאות עסקיות ומסחריות ומשכנתאות למשקיעים. תכנון ויישום של משכנתא לעסק עשוי לארוך זמן רב, בבניית תכנית עסקית, הצגת שומות מס שיאפשרו את קבלת המשכנתא, צמצום וסילוק התחייבויות קודמות והגעה לפורמט ההלוואה המשתלם, הנוח ביותר והמתאים ביותר לצרכי העסק. עסקים רבים גונזים חלומות על התרחבות, רכישת ציוד מקצועי, רכישת משרד קבוע וצרכים נוספים, בשל חוסר הידע והכלים לעבודה אל מול הבנקים, בדחיה על הסף של בקשות להלוואה ובשל מחסור בהון הנדרש.

חברת פרדס פיננסיים היא חברה מקצועית ומובילה, המלווה עשרות עסקים מדי חודש, בהתאמה ובגיוס של משכנתא עסקית מסחרית משתלמת, בתהליך אישור מהיר ובתנאים אטרקטיביים. 

או לחצו על הכפתור להתקשרות

למה פרדס?

כי אנחנו יודעים להוציא לבנקים את המיץ

נבנה את המשכנתא הזולה עבורכם

על בסיסה נתמקח עם הבנקים כדי להגיע לתמהיל המשכנתא הזול ביותר.

נבנה לך תיק לקוח ייחודי עם מינימום סיכון

שימפה את מצבכם הפיננסי תוך מתן דגש ליכולות, צרכים והתכנון שלכם לעתיד

נחסוך לכם את כאב הראש

נבצע לכם סקרים, ננהל מכרז מחירים ומו"מ בין הבנקים

חיסכון כספי
עד מאות אלפי שקלים במשכנתא

פריסת תשלומים נוחה עבורכם

פריסת תשלומים שתתאים ליכולות התא המשפחתי שלכם ותחסוך לך מתחים וכסף

מאות לקוחות ממליצים

מאות לקוחות ממליצים ומרוצים שקיבלו את תמהיל המשכנתא הזול ביותר עבורם

משכנתא שנבנתה בצורה מדויקת עבור התא המשפחתי שלכם,

תחסוך לכם עד מאות אלפי שקלים בלקיחת משכנתא
ותחסוך לכם מתחים ולחצים.

מי אנחנו?

פרדס הוקמה בשנת 2015 ע”י אבירם טננבאום – איש פיננסים עתיר ניסיון עם רקע בפסיכולוגיה ומומחה למשכנתאות ששימש בעבר כיועץ משכנתאות בבנק מזרחי טפחות וצבר ידע עשיר בכל סוגי העסקאות.

כמו כן, אבירם מילא תפקידים שונים בבתי השקעות מובילים – עד שהחליט “לחצות את הקווים”.

כחברת בוטיק, פרדס משקיעה משאבים רבים במתן יחס אישי ואכפתי לכל אחד מכם ובחתירה מתמדת לשיפור תנאי המשכנתא שלכם. בעזרת צוות היועצים המומחים של פרדס המצויד בידע, בניסיון, בקשרים מקצועיים וביכולת מיקוח מול הבנקים, תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את המשכנתא הנכונה והמשתלמת ביותר עבורכם – ולא את זו שמתאימה לבנק שלכם.

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם ממש עוד מעט

או לחצו על הכפתור להתקשרות

WhatsApp chat

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הודעתך נתקבלה, נחזור אליך בהקדם, תודה!

דילוג לתוכן